

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Current | 13.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 34.7 V |
| Min Breakdown Voltage | 31.4 V |
| Reverse Standoff Voltage | 28.2 V |
| Clamping Voltage | 45.7 V |
| Power Line Protection | No |
| Max Surge Current | 13.3 A |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Schedule B | 8541100080 |
| Working Voltage | 28.2 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Packaging | Reel |
Stock: 5291
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.08705 | $4.35250 |
| 100 | $0.06198 | $6.19800 |
| 500 | $0.06175 | $30.87500 |
| 1000 | $0.06152 | $61.52000 |
| 3000 | $0.06130 | $183.90000 |
| 5000 | $0.05942 | $297.10000 |
